Loading...

Par holesterīnu mēs visbiežak uzzinām no asins analīžu rezultātiem, kuros tiek parādīts holesterīna līmenis.

Cilvēka organismā ir gan tā sauktais „sliktais” holesterīns, kura līmenis, ja tas ir paaugstināts, jāsamazina, jo tas var kļūt par vairāku slimību cēloņi, gan tā sauktais „labais” holesterīns, bez kura cilvēka organisms nevar funkcionēt. 

Pirmais variants ir ļoti izplatīts, tāpēc noskaidrosim, vai ir iespējams samazināt holesterīna līmeni asinīs bez zālēm un kādi ir holesterīna līmeņa samazināšanas līdzekļi.

Kas vēl jādara, lai varētu baudīt savus iecienītos ēdienus un neraizēties par savu holesterīnu.

Kas Ir Holesterins Un Kā Samazināt Tā Līmeni

Cilvēka organisma asinis un audi satur taukveidīgo savienojumu – holesterīnu, kas tiek sintezēts aknās un izdalās asinsritē.

Ap 80% holesterīna organismā izstrādā aknas, bet pārējo daudzumu mēs saņemam ar produktiem, kurus ēdam.

Galvenie holesterīna avoti ir dzīvnieku un putnu gaļa, zivis un piena produkti. Pēc edienreizes holesterīns iesūcas zarnās un uzkrājas aknās.

Aknas regulē holesterīna līmeni asinīs un var izdalīt papildu holesterīnu, ja tas ir nepieciešams organismam. Holesterīns neizšķīst ūdenī, bet labi izšķīst taukos.

Mūsu ķermenim ir vajadzīgs neliels holesterīna daudzums, lai normāli funkcionētu. Bet paaugstināts holesterīns var aizsprostot artērijas un novest pie sirds slimībām.

Sirds slimību un aterosklerozes attistības risks palielinās atkarībā no holesterīna līmeņa paaugstināšanās asinīs. Vairāk nekā pusei pieaugušo cilvēku holesterīna līmenis ir virs normas.

Holesterīna līmeņa samazināšana pašlaik ir svarigākais faktors sirdslēkmju un aterosklerozes profilaksē.

Regulāras Fiziskas Aktivitātes

Regulāras un piemērotas fiziskas aktivitātes palīdzēs noturēt normālu holesterīna līmeni.  

Jebkura fiziska aktivitāte – staigāšana, skriešana, peldēšana, sporta spēles, vingrojumi – aktivizē vielmaiņu organismā un veicina žults sastrēguma likvidāciju žultsvados.

Tas, palīdz izvadīt no organisma lieko holesterīnu un samazināt tā daudzumu.

Īpaši ieteicama ir soļošana vai staigāšana, kā arī skriešana: saskaņā ar pētījumiem šie sporta veidi vislabāk palīdz jebkuram uzturēt labu fizisko formu un tādējādi pazemina asinsspiedienu, samazina slimību risku un regulē holesterīna koncentrāciju asinīs.

Holesterīna Samazināšana Ēdienreizēs

Sabalansēts uzturs ir labas veselības pamats. Ārsti un dietologi vienmēr atkārto saviem pacientiem šos zelta vārdus, kurus tie, diemžēl, bieži aizmirst.

Runājot par paaugstināto holesterīnu, šis apgalvojums kļūst vēl svarīgāks. Tieši pateicoties pareizai diētai var atbrīvoties no problēmām, kuras ir saistītas ar paaugstināto holesterīnu. Visvienkāršākā metode ir izvairīšanās no produktiem, kuros ir daudz holesterīna.

Sekojošie produkti jālieto ar mēru, jo tie satur visvairāk kaitīgo vielu un negatīvi iedarbojas uz organismu:

-           vistas olas;

-           dažas zivis un citas jūras veltes;

-           siers, piens, krējums un sviests (govju piena);

-           trekna gaļa, subprodukti.

Toties darzeņos, augļos, ogās, riekstos un sēkliņās, kā arī eļļās (olivu, kokosu, sezama, kukurūzas) ir ļoti mazs holesterīna saturs.

Tieši tādēļ šie produkti veido specializētas dietas pamatu, kas samazina holesterīna līmeni asinīs.

Atmest Smēķēšanu

Atmest smēķēšanu ir drošs ceļš uz holesterīna samazināšanu. “Labā holesterīna” līmeni var uzlabot, atmetot šo kaitīgo ieradumu. Jāatceras, ka smēķēšana vēl stiprāk palielina risku saslimt ar sirds-asinsvadu slimībām, jo bojā asinsvadus.

Bet smēķēšana nav tikai kaitīgs ieradums. Pastāvīga nikotīna, tabakas dūmu un kancerogenu uzkrāšanās organismā nelabvēlīgi ietekmē visu organismu, tai skaitā arī palielinot aterosklerozes attīstības risku.

Turklāt vielmaiņu palēnināšanās noved pie tā, ka holesterīns uzkrājas, bet tā izvadīšanas ātrums no asinsvadiem samazinās.

Holesterīna Samazināšanas Līdzekļi

Pastāv ne tikai medikamenti, kas ietekmē holesterīna līmeņa samazināšanos. Sākuma stādijā var iztikt arī bez tiem, jo ārsti apgalvo, ka nav labāku līdzekļu par profilaksi.

Pieturieties pie veselīga dzīvesveida, esiet aktīvi, centieties vairāk pastaigāties svaigā gaisā, izvēlieties pareizos un veselīgos produktus un nodarbojieties ar kādu sporta veidu, kurš saistīts kaut ar mazu, bet regulāru fizisku aktivitāti. Ar šādu veselīgo dzīvesveidu Jums nebūs jābaidās no holesterīna.

Tomēr ne vienmēr iepriekš minētās rekomendācijas spēj palīdzēt samazināt holesterīnu līdz normālam līmenim. Tāpēc ir jālieto dažādi līdzekļi, tai skaitā arī medikamenti.

Un ja izmaiņas dzīvesveidā nedeva pozitīvus rezultātus, ārsts izraksta pacientam preparātus, kuri samazina holesterīna līmeni un novērš tādas slimības kā insults un infarkts.

Bišu Maize no BEE BITE

Tradicionāli Bišu produkti un bišu maize palīdz samazināt holesterīna līmeni ķermenī.

Kas lieliski, Latvijā šobrīd ir pieejami BEE BITE produkti, kas ir vienīgās, 100% dabīgās bišu maizes pastilas.

Bišu maize satur ap 240 bioloģiski aktīvās vielas, kuras nepieciešamas normālai cilvēka organisma darbībai: olbaltumvielas, taukvielas, cukuru, cieti, minerālvielas - kāliju, magniju, dzelzi, jodu. Tās sastāvā ir vitamīni A, B1, B2, B3, B6, C, E, D, K, PP, H u.c

BEE BITE būtībā sniedz Tev visus nepieciešamos vitamīnus.

Apskati arī šo attēlu, kurā parādīts kāpēc BEE BITE ir tik veselīgs tavam ķermenim:

Tāpēc, ja Tev ir nepieciešams samazināt holesterīna līmeni asinīs un ievērojami uzlabot veselību – šīs pastila ir lielisks, vitamīniem bagāts produkts un unikāls veids, kā uzlabot veselību

Ķiploki

 

Pētnieki uzskata, ka ķiploki var pasargāt no sirds slimībām un insulta, jo īpaši efektīvi samazina holesterīna daudzumu asinīs.

Svaigu ķiploku daiviņas satur pietiekami augstu statīna koncentrāciju, jo tieši statīni ir medikamenti, kas spēj pazemināt holesterīna līmeni asinīs. Šos preparātus ārsts izraksta pacientiem, ja dzīvesveida maiņa nav palīdzējusi.

Uzlabošanās ir vērojama, ja katru dienu  lietosiet 2-3 ķiploka daiviņas. Jāatceras, ka ķiploki  jālieto  svaigā veidā.

Tos var pielikt klāt gataviem ēdieniem (sautētiem dārzeņiem, salātiem, zupām) sasmalcinātā veidā vai nostādināt eļļā un lietot mērces vietā ar salātiem (1 ēdamkarote dienā).

Lai sasniegtu vēlamo efektu, ķiploki jālieto ilgstoši (vismaz 2 mēnešus), kas nav ieteicams cilvēkiem ar zarnu un kuņģa slimībām.

Vitamīni

Lai samazinātu holesterīna līmeni asinīs, ir nepieciešams ikdienā lietot B3 vitamīnu jeb PP vitamīnu, jo jaunākie pētījumi rāda, ka tas efektīvi samazina holesterīna līmeni asinīs.

Olas un gaļa satur daudz B3 vitamīna, taču šie produkti jāēd piesardzīgi. Labāk izvēlēties tādus produktus, kas nepaaugstina holesterīna līmeni, piemēram, raugu un graudus.

Visvairāk B3 vitamīna ir cūku un liellopu aknās; labi avoti ir arī nieres, skumbrija, svaigas sēnes, siļķes, cūkgaļa, zirņi, pupas, arī maize.

B3 vitamīns ir aterosklerozes kompleksajā ārstēšanā, jo tas paplašina un attīra asinsvadus. Dienā ieteicams lietot 20 mg vitamīna B3.

Šķiedrvielas

Jāēd vairāk dārzeņi, augļi, pupiņas, lēcas, griķi, brūnie rīsi, rudzu maize. Ieteicams dienu sākt ar pilngraudu auzu putru!

Tajā sastopamie beta-glikāni optimizē holesterīna apriti organismā un tādējādi uzlabo tā rādītājus asinīs.

Holesterīna daudzumu asinīs efektīvi samazina šķiedrvielas. Tās atrodamas lielā daudzumā pākšaugos, augļos un dārzeņos.

BAUDĪSIM ĒDIENUS UN UZTURĒSIM SAVU HOLESTERĪNU NORMĀ

Ir ļoti daudz dažādu līdzekļu, ar kuru palīdzību ir iespējams samazināt holesterīna līmeni bez zālēm.

Bet tie var palīdzēt tikai, ja uzturs ir sabalansēts. Lai panāktu 100% efektīvitāti, jābūt arī pašam aktīvā fiziskā formā,izslēgt smēķēšanu un nelietot alkoholu.

Ja tomēr vēlaties uzlabot gan veselību, gan samazināt holesterīna līmeni,ļoti efektīvi to var paveikt ar bišu maizi ununikālajiem BEE BITE produktiem.

Dzīvo veselīgi!