Vērtīgās Omega 3 un Omega 6 Taukskābes Ir Bišu Maizē
Loading...

Visiem ir zināms, ka mūsu straujajā dzīves ritmā, ar uzturu nevaram uzņemt visas organismam nepieciešamās vielas. Mani ieinteresēja polinepiesātinātās taukskābes Omega-6 un Omega-3, gribēju par tām uzzināt ko vairāk.

Atklājumi bija liels pārsteigums man un par to, ko tieši atklāju, varēsi izlasīt zemāk.

Kāda funkcijas pilda katra no šīm taukskābēm?

Omega- 3 taukskābes uztur elastīgas šūnu membrānas, veicina sirds un asinsvadu sistēmas veselību.

Tām piemīt pret iekaisuma iedarbība, labvēlīgi ietekmē smadzeņu darbību, uzlabo noskaņojumu, aizkavē demences un citu neiroloģisku/kognitīvu saslimšanu attīstību.Šīs taukskābes pozitīvi ietekmē hormonālo sistēmu, acu veselību, samazina muskuļu un locītavu sāpes, stabilizē cukura līmeni.

Omega-6 taukskābes labvēlīgi ietekmē sirds un asinsvadu veselību, veicina imunitāti, piedalās organisma vielmaiņas procesos. Tās nepieciešamas normālai smadzeņu darbībai, matu un nagu augšanai.

Svarīga ir proporcija starp Omega 3 un Omega 6 taukskābēm.

Interesnti, ka pārmērīgs Omega-6 tauksābju daudzums, vai precīzāk neadekvāta attiecība starp Omega-3 un Omega-6 taukskābēm var veicināt iekaisuma procesus organismā.

Tas nozīmē, ka ļoti svarīgi ir saglabāt nepieciešamo proporciju starp šīm abām taukskābēm.Omega-3 pret Omega-6 attiecība, mūsdienās par ļoti labu rādītāju tiek uzskatīts 1:2, taču skarbā realitāte patiesībā ir vidēji 1:15 (un tas ir tikai vidējais rādītājs!).

Un tagad pajautāsim, vai tiešām ir liels pārsteigums, ka tik strauji progresē hroniskas saslimšanas?

Kas grauj abu taukskābju vajadzīgo proporciju?

Diemžēl mūsu dzīvesveids ne vien pastiprināti izdedzina Omega-3 taukskābes (stress, augsts cukura patēriņš, u.c.), ko uzņemam ar uzturu, bet arī nodrošina nevēlami augstu Omega-6 taukskābju līmeni organismā.

Pastiprināts augu eļļu (rapšu, sojas, saulespuķu, u.c.) patēriņš, kā arī desu, saldumu un konditorijas izstrādājumu pārmērīga lietošana uzturā, paaugstina Omega-6 taukskābju īpatsvaru organismā.

Kā var papildus uzņemt abas taukskābes?

 

Omega 3 taukskābes pieder pie neaizstājamo taukskābju grupas, proti, organisms pats tās nesintezē, tādēļ šīs taukskābes ir jāuzņem ar uzturu.

Mums tiek stāstīts, ka Omega 3 taukskābes visvairāk var uzņemt ar treknām zivīm, savukārt Omega 6 taukskābes ar augu eļļām, bet vai tu zināji, ka “bišu maizē” tās ir vairāk?Man šis fakts bija liels pārsteigums.

Polinepiesātināto taukskābju saturam uzturā ir grūti izsekot.

Zinot, ka lielākā daļa cilveku, polinepiesātinātās Omega-3 taukskābes uzņem daudz mazāk kā Omega-6 taukskābes, vajadzētu parūpēties par to, lai uzturā biežāk tiktu iekļauti produkti, kuri ir bagāti tieši ar Omega-3 taukskābēm.

Lūdzu izpēti pievienoto tabulu, arī tu būsi pārsteigts.

Kāpēc tāds nosaukums – bišu maize?

Iespējams, tāpēc, ka bites ar to nodrošina savam organismam olbaltumvielas, vitamīnus un citus svarīgus savienojumus, viņas to ēd.

Medus tām kalpo kā primārais enerģijas avots, bet svaigus ziedputekšņus bites neēd.

Tos aizgādā uz stropu, tur bites tos ievieto tukšajās šūnās, sajauc ar siekalām un nektāru, sapresē un pa virsu uzliek medus kārtiņu.

Tā ziedputekšņi tiek iekonservēti, sākas fermentācijas process, un veidojas īpašais bišu produkts– bišu maize.

Bišu maizes īpašais sastāvs

BIšu maize ir dabas veidots produkts ar pasaulē lielāko bioloģiski aktīvo vielu daudzumu un daudzveidību.

Tā satur ap 240 bioloģiski aktīvās vielas,  kas nepieciešamas pilnvērtīgai cilvēka organisma darbībai

Īsāk sakot, bišu maize ir konservēti ziedputekšņi. Izrādās, bites konservēšanas procesu izmanto daudz senāk, nekā mēs- cilvēki. Tāpēc ja bites to ēd, kāpēc gan mēs nevarētu ēst bišu maizi!

BEE BITE produkti.

Tā satur ap 240 bioloģiski aktīvās vielas, kas nepieciešamas pilnvērtīgai cilvēka organisma darbībai.Bišu maize satur vi aminoskābes, tai skaitā 9 neaizvietojamās.Tās sastāvā ir vitamīni A, B1, B2, B3, B6, C, PP, E, 

Tā kā šie ir dabas radītie vitamīni, organisms tos spēj pilnībā izmantot. Bišu maizē ir dzelzs, magnijs, kalcijs, kālijs kā arī daudzas citas minerālvielas.Bišu maizē ir sastopamas daudzreiz vairāk olbaltumvielu nekā, piemēram, gaļā, zivīs, pienā, tikai salīdzinot ar gaļu, organisms netiek piesārņots ar atkritumu vielām, indēm, toksīniem.

Es te stundām varētu uzskaitīt, kas vēl vērtīgs atrodas bišu maizē, bet tagad svarīgākais mans atklājums-Bišu maize lielā daudzumā satur nepiesātinātās taukskābes omega-3 un omega-6, lūk īpašais teikums.Es saprotu, ka mums nevajag uztura bagātinātājus, bet pietiek ar bišu maizi.Bišu maize ir ekskluzīva prece– lai to iegūtu, mazākas dravas saimniekam ar rokām tā jāizlupina no šūnām.

Arī mehanizēts process ir diezgan sarežģīts– bišu maize jāžāvē, jāizkrata no kārēm, jāattīra no piejaukumiem, jādezinficē.Bites savu maizi gatavo no ziedputekšņiem, kuros ir milzum daudz bioloģiski aktīvu vielu. Ziedputekšņi dažkārt mēdz izraisīt alerģiju, turpretī bišu maizei šādas blaknes nav.

 

 

Nu un tagad, par vēl vienu manu atklājumu -BEE BITE produktiem.

BEE BITE produkti tiek gatavoti no 100% bišu maizes.

Šeit ir nopērkamas bišu maizes pastilas- kas tiek uzskatītas par vienu no veselīgākajiem saldumiem, jo tajā ir maz tauku un cukuru. Kā arī var iegādāties bišu maizi, konfekšu veidā.

Šiem produktiem ir izveidota šūnu forma, piedomāts pie iepakojuma dizaina un “končiņām” pievienotas dažādas piedevas- upenes, brūklenes u.c.

Mani šie produkti ļoti uzrunāja, jo es atceros, kad mans dēls bija mazs, es viņam mēģināju ar karotīti “iebarot” bišu maizi, viņš visu izspļāva.

Savukārt šādas skaistas “končiņas” appēdīs jeb kurš bērns un galvenais uzlabos savu veselību.

Nu, protams, arī pieaugušajiem BEE BITE produkti būs tikai ieguvums veselībai.

Lai dzīvo bišu maize!