Loading...

Par bišu produktu lietošanu cilvēka uzturā un slimību ārstēšanā esot rakstījuši vēl Hipokrāts un Aristotelis. Šo produktu iedarbība ir ļoti plaša.

Kāpēc Tev ir vērts lasīt šo rakstu?

Tajā Tu varēsi uzzināt interesantus un noderīgus faktus par ieguvumiem no ziedputekšņu, propolisa un bišu maizes lietošanas.

Ziedputekšņi un kas tie ir?

Putekšņi ir ziedošo augu vīrišķās dzimumšūnas. 

Lidojuma laikā elektrizējas bites matiņi uz kājiņam un vēdera, un tāpēc pievelk vieglos ziedu puteklīšus.

Kad to ir jau pietiekami daudz, bitīte aiznes savākto uz stropu, notīra un ievieto speciālās šūnās.

Atkarībā no tā, kādus augus bites apmeklē, salasītie ziedputekšņi iegūst noteiktu krāsu un formu.

Piemēram, ziedputeķšņiem no pienenēm būs koši oranža krāsa, no liepām gaiši zaļa,no avenēm balta, no tulpēm melna, no facēlijas violeta.

Interesanti, ka uztura vērtības ziņā 100 g ziedputekšņu ir līdzvērtīgi 500 g liellopu gaļai vai 7 vistu olu dzeltenumiem.

Kāpēc ziedputekšņi ir tik vērtīgi?

Tie sastāv no pilnvērtīgiem olbaltumiem un satur vairāk kā 20 aminoskābes (arginīnu, glutamīnu, cisteīnu u.c.).

Ziedputekšņu sevišķa vērtība ir saistīta ar to, ka puse no visām aminoskābēm ir nepiesātinātās aminoskābes (linolskābe, linolēnskābe u.c.) un ietilpst prostaglandīnu sastāvā, kuri savukārt darbojas kā hormonālās aktivitātes regulatori.

Tie pazemina un stabilizē holesterīna līmeni asinīs.

Bez tam tajos ir karotinoīdi, kas ir svarīgi A vitamīna sintēzē, kā arī E vitamīns, C vitamīns, B grupas vitamīni, P, PP, D un K vitamīni.

Vielmaiņas procesos nozīmīgu lomu spēlē fosfolipīdi, kas arī atrodas ziedputekšņos un tie sekmē šūnu membrānu caurlaidību..

Ziedputekšņu sastāvā ir arī daudz citu vērtīgu elementu kā piemēram - ūdens, ogļhidrāti, minerālvielas, taukvielas, fermenti, hormoni.

Izklausās lieliski?

Tad tev noteikti tie ir jaizmēģina.

Ziedputekšņu Lietošana

Ziedputekšņus var lietot izžāvētus, kā arī iemaisītus medū. Otrajā variantā vērtīgās produkta īpašības saglabājas par 50% ilgāk, jo tas notiek uz konservēšanas rēķina.

Kad ieteicams lietot ziedputekšņus?

Ir ļoti daudz slimību, kuras tie palīdz ārstēt, piemēram, anēmija, nervu slimības, endokrīnās un sirds slimībās, prostatīts, aknu, nieru un zarnu saslimšanas, kā arī atveseļošanās laikā pēc smagām slimībām.

Ziedputekšņu sastāvā ietilpstošās aminoskābes uzlabo atmiņu, veicina domāšanu un spēju mācīties.

Var noderēt arī aterosklerozes ārstēšanai. Tie var uzlabot redzi, jo ziedputekšņu sastāvā ir alfa un beta karotīns.

Propoliss

Propoliss ir bišu līme. Tā ir neparasta viela gan pēc tās iegūšanas veida, gan pēc unikālām īpašībām. Propoliss ir labākais dabīgais produkts pret daudzām slimībām.

Kas ir propoliss un kā to iegūst

Pavasarī bites ievāc lipīgas vielas no vairāku koku sugu pumpuriem, apstrādā tās ar saviem fermentiem un veido propolisu.

Propoliss ir dabīga antibiotika, kas sterilizē bišu stropu. Tā sastāvā ietilpst augu sveķi, ēteriskās eļļas, ap 5 % ziedputekšņu un ap 25 % vaska. Taču zinātnieki arvien nav noskaidrojuši līdz galam, kā tad īsti veidojas propoliss, bet viens ir zināms – tas ir ļoti veselīgs

Lietošana

Propoliss ir lieliska alternatīva, ja antibiotikas nedod pozitīvu efektu, sevišķi, ja mikrobi pierod pie tām.

Tā ir unikāla viela, kura veiksmīgi cīnās ar zelta stafilokoku, vienu no ļaunākajiem mikrobiem, pret kuru daudzas antibiotikas ir bezspēcīgas.

Propolisa šķīdums ir efektīvāks par tīro propolisu. Salīdzinājumā ar antibiotikām tas darbojas lēnāk, taču nerada pierašanu un neiedarbojas uz normālo zarnu floru.

Ārīgi ar propolisu var ārstēt brūces, strutainās brūcēs, herpētiskos izsitumus, tonsillītu, faringītu, laringītu un stomatītu, Iekšķīgi var lietot pret gripas un citām vīrusu saslimšanām.

Arī ausu, artrīta, sirds-asinsvadu, acu, kuņģa-zarnu trakta un ginekoloģiskas slimības var ārstēt ar propolisu.

Propolisam piemīt daudzas vērtīgas īpašības: antibakteriāla, pretvīrusu, pretsēnīšu, pretiekaisuma, spazmolītiska iedarbība.

Tas pazemina asins recēšanu un asinsspiedienu, kā arī holesterīna daudzumu un darbojas kā antioksidants.

Bišu Maize un kas tā ir?

Bites izstrādā unikālus produktus, kurus cilvēki no seniem laikiem pielieto medicīnā. Gudras bites iemācijās taisīt no ziedputekšņiem īpašu produktu – bišu maizi, kuru ēd visi stropa iemītnieki.

Bišu maize aktivizē visu bišu orgānu darbību. Šīm unikālam produktam ir tāda pati iedarbība arī uz cilvēka organismu.

Kā iegūst bišu maizi

Pavasarī, kad sāk spīdēt saule, bites atstāj stropus un dodas meklēt pirmos ziedus.

Kad bite rāpo pa ziediem, puteklīši pielīp pie matiņiem uz vēdera. Bite kasa sevi ar ķepiņām un savāc puteklīšus specifiskajos groziņos.

Lai šī konstrukcija neizjuktu, bite jau uz ziediņa salīmē puteklīšus ar savām siekalām. Atgriežoties stropā, bites iemaisa no savāktiem puteklīšiem mīklu un aizpilda ar to šūnas.

Kā lieto?

Bišu maize ir bioloģiski aktīvāka par ziedputekšņiem. To var lietot dabīgā veidā vai iemaisītu medū.

To var izmantot pie anēmijas, aterosklerozes, nervu, endokrīnām un sirds slimībām, prostatīta, aknu, nieru un zarnu saslimšanām, kā arī atveseļošanās laikā pēc smagām slimībām.

Kā arī citi bišu izcelsmes produkti, bišu maizes sastāvā ietilpstošās aminoskābes uzlabo cilvēka atmiņu, veicina domāšanu un spēju mācīties.

Bišu maizes pozitīvie faktori

Ar bišu maizes palīdzību var atbrīvoties no psoriāzes, holicestīta, gastrīta, hipertonijas, hepatīta un paaugstināt hemoglobīna līmeni asinīs.

To lieto imunitātes stiprināšanai, asins tīrīšanai, pēc insulta rehabilitācijai un kā profilakses vielu daudzu slimību gadījumos.

Bišu maize satur ap 240 bioloģiski aktīvo vielu, kuras nepieciešamas normālai cilvēka organisma darbībai. Šīs košļājamas pastilas var izmantot kā ļoti efektīvu līdzekli, lai atjaunotu spēkus pēc garīgas un fiziskas pārpūles.

Kas lieliski, pie mums Latvijā arī ir savi unikāli bišu maizes produkti.

Piemēram, Bee Bite košļājamas pastilas, kuru sastāvā ir Latvijā ievāktā bišu maize.

Bee Bite ir vienīgās 100% dabīgās bišu maizes pastilas Latvijā, kuru lietošanu apstiprinājis Pārtikas un Veterinārais Dienests.

 

Kuru Produktu Izvēlēties Labāk?

Šis viss, protams, ir lieliski, bet kurš no šiem produktiem ir viss viss veselīgākais?

Atbilde ir diezgan vienkārša - visi pieminētie produkti der dažādām vajadzībām:

  • Bišu maize – ne visi zina, kāpēc ir vajadzīga bišu maize. Tā palīdz sekojošo orgānu un sistēmu ārstēšanai: sirds, asins vadi, nieres, aknas, kunģis, plaušas, kauli un locītavas, prostata, urogenitālie orgāni un vairogdziedzeris.
  • Ziedputekšņi – ārstēšana ar ziedputekšņiem ir ļoti efektīva. Tiem ir izteikta pretaudzēju iedarbība. Tos var lietot labdabīgo veidojumu gadījumā, kā arī dažu ļaundabīgo audzēju ārstēšanai.
  • Propoliss – propoliss nomāc baktēriju un mikrobu aktivitāti un pat nogalina tos. Šīs medus produkts padara nekaitīgas indes, kuras izdala atmirušās šūnas, kā arī paātrina reģenerācijas un dzīšanas procesus.

Mazo bišu lielais devums cilvēka veselībai

Bišu produktiem ir lielas perspektīvas gan medicīnisku problēmu risināšanā, gan veselības profilaktiskajā uzturēšanā. Svarīgi piebilst, ka tie nav tik lēti, taču ļoti noderīgi.

Lietojot ziedputekšņus, propolisu, Bee Bite košļājamas pastilas un bišu maizi veselības uzlabošanai un slimību ārstēšanai, organismam nerodas pierašana un nezūd ārstēšanās efekts.

Svarīgi ir arī tas, ka, lietojot šīs vielas, nerodas blakus parādības, kā no ķīmiskiem preparātiem.